Ζωγραφική στο σχολείο μας – Πρόγραμμα Δήμου Νίκαιας

Πραγματοποιήθηκε τη φετινή σχολική χρονιά το πρόγραμμα Ζωγραφικής του Δήμου Νίκαιας-Αγίου Ιωάννη Ρέντη. Ο Σύλλογος Γονέων φρόντισε ο χώρος διεξαγωγής των μαθημάτων να είναι το σχολείο μας και αυτό είχε ως αποτέλεσμα την αύξηση της συμμετοχής των μαθητών μας στο πρόγραμμα.

Ο κύριος Σπύρος Κιούσης με τη χαρακτηριστική του μεθοδικότητα και ηρεμία ανέλαβε να διδάξει τους μικρούς μας καλλιτέχνες. Τα αποτελέσματα όπως θα διαπιστώσετε από τα έργα είναι εντυπωσιακά. Όπως μας ενημέρωσε ο κ.Σπύρος η έκθεση των έργων θα πραγματοποιηθεί το Σεπτέμβριο. Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τις υπεύθυνες του Συλλόγου Γονέων που από τις 16:15 ως τις 19:45 παρέμεναν στο χώρο υποδοχής να φροντίζουν την ομαλή λειτουργία των τριών τμημάτων του προγράμματος.