Ζωγραφιές στην είσοδο από την ΣΤ΄

Ένα τελευταίο δώρο μας χάρισαν οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης (κ. Ποντικάκη,κ. Σταματίδου) λίγο πριν αποφοιτήσουν από το Δημοτικό για το Γυμνάσιο. Δεξιά και αριστερά της εισόδου ζωγράφισαν σπιτάκια που ομορφαίνουν την εικόνα του σχολείου μας.

Δεν απέχει πολύ η αρχή της σχολικής χρονιάς τότε που ο χώρος αυτός ήταν γεμάτος οπαδικά ή υβριστικά συνθήματα και μουντζούρες. Το πιο σπουδαίο όμως κομμάτι της παρέμβασης αυτής είναι οι ευχάριστες αναμνήσεις που δημιουργούνται τόσο για εμάς που παραμένουμε όσο και για τα παιδιά που τώρα συνεχίζουν στο Γυμνάσιο. Κάθε φορά που θα περνάνε τυχαία από το χώρο (ή Θα θέλουν να μας επισκεφτούν) θα βλέπουν το τελευταίο- χρονικά- έργο τους που ομόρφυνε το σχολείο. Τους ευχαριστούμε πολύ και ευχόμαστε καλή πρόοδο στη ζωή τους.

Υ.Γ. : Για το γνωστό καλλιτεχνικό δίδυμο από μητέρες του σχολείου μας δεν είναι ανάγκη να αναφέρουμε τίποτε. Είναι πια αυτονόητο ότι συμμετέχουν σε ότι ομορφαίνει την εικόνα του σχολείου μας.