Βράβευση μαθητών από την “Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία” 2019

Στις 9 Μαρτίου 2018 οι μαθητές της Πέμπτης & της Έκτης τάξης του σχολείου μας συμμετείχαν στον 12ο Διαγωνισμό «Μαθηματικά και Παιχνίδι» που διοργανώνει κάθε χρόνο η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία με στόχο τα παιδιά να έρθουν πιο κοντά στα Μαθηματικά και τις εφαρμογές τους. Όλοι οι μαθητές μας, που έλαβαν μέρος, πήραν επαίνους για την προσπάθειά τους.

Την Κυριακή 17 Ιουνίου 2018 το Δ.Σ. της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας διοργάνωσε την τελετή απονομής βραβείων του διαγωνισμού αυτού για τους μαθητές της Ε΄και ΣΤ΄ τάξης των σχολείων της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά που αρίστευσαν. Η βράβευση των μαθητών του σχολείου μας έγινε στο Παλαιό Αμφιθέατρο «Αθανάσιος Κανελλόπουλος» του Πανεπιστημίου Πειραιώς.

Οι μαθητές του σχολείου μας που βραβεύτηκαν ήταν οι :

• Μάνος Βιθυνός
  • Οδυσσέας Δεδεβέσης