Βράβευση μαθητών από την “Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία” 2017 (ανανεώθηκε)

Στις 10 Μαρτίου 2017 οι μαθητές της Ε΄ τάξης του σχολείου μας συμμετείχαν στον 11ο Διαγωνισμό «Μαθηματικά και Παιχνίδι» που διοργανώνει κάθε χρόνο η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία με στόχο τα παιδιά να έρθουν πιο κοντά στα Μαθηματικά και τις εφαρμογές τους. Όλοι οι μαθητές μας, που έλαβαν μέρος, πήραν επαίνους για την προσπάθειά τους.
Την Κυριακή 11 Ιουνίου 2017 το Δ.Σ. της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας διοργάνωσε την τελετή απονομής βραβείων του διαγωνισμού αυτού για τους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης Δημοτικού των σχολείων της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά που αρίστευσαν. Η βράβευση των μαθητών του σχολείου μας έγινε από τις 13:00 ως τις 15:00μ.μ. στο Παλαιό Αμφιθέατρο «Αθανάσιος Κανελλόπουλος» του Πανεπιστημίου Πειραιώς και τα βραβεία επέδωσε στους μαθητές μας ο Αντιδήμαρχος Παιδείας του Δήμου μας κ. Χατζηπαυλίδης.

Οι μαθητές που βραβευτηκαν από το σχολείο μας είναι οι:

• Αντάρα Γεωργία
  • Αντωνακοπούλου Αντιγόνη