Θεατρική παράσταση Δ΄2 “Η κλοπή των μαγικών αμυγδάλων” 22-5-2014

Την Πέμπτη 22 Μαΐου η τάξη Δ΄2 της κυρίας Όλγας Τζέμου, παρουσίασε με επιτυχία μια πρωτότυπη παράσταση με τίτλο «Η κλοπή των μαγικών αμυγδάλων». Το έργο, βασίζεται σε παραμύθι που δημιούργησαν τα ίδια τα παιδιά, στα πλαίσια του Εκπαιδευτικού Προγράμματος «Παιχνίδια δημιουργικής φαντασίας», το οποίο πραγματοποιείται τις δύο τελευταίες σχολικές χρονιές με την υποστήριξη του Διευθυντή του σχολείου μας και Λαογράφου, Βασίλη Γεργατσούλη.

Τα παιδιά ανταποκρίθηκαν με μεγάλη επιτυχία στους ρόλους τους. Την παράσταση όμως «έκλεψε» η δασκάλα τους, που υποδύθηκε τον εαυτό της! Τη θεατρική διασκευή, διδασκαλία και επιμέλεια της παράστασης, είχε η θεατρολόγος μας Κάτια Κοντεκάκη, η οποία ήταν και η αφηγήτρια του έργου. Ευχαριστούμε θερμά και όλους τους συναδέλφους για την πολύτιμη βοήθειά τους και τους γονείς των παιδιών που μας τίμησαν με την παρουσία τους.