Σημαντική ειδοποίηση προς τους γονείς (16-17/11)

Όπως αναφέρει εγκύκλιος που στάλθηκε τη Δευτέρα το πρωί στο σχολείο μας: Κατ’ εξαίρεση, τη Δευτέρα 16 Νοεμβρίου θα μπορούν γονείς και κηδεμόνες να παραλάβουν βιβλία και προσωπικά αντικείμενα των μαθητών που έχουν τυχόν παραμείνει στις σχολικές μονάδες, κατόπιν συνεννόησης με τις διευθύνσεις των σχολείων και με τρόπο ώστε να τηρούνται πλήρως τα μέτρα πρόληψης και αποφυγής συνωστισμού. Για τη συγκεκριμένη μετακίνηση, όσοι παραλάβουν τα αντικείμενα από το σχολείο θα πρέπει να στείλουν μήνυμα με τον αριθμό 4 στο 13033.

Ενημερώνουμε τους γονείς που δεν κατάφεραν να έρθουν σήμερα ότι και αύριο ο κ. Καραούλης θα βρίσκεται από τις 8:30 έως τις 12:00 προκειμένου να σας εξυπηρετήσει.

Τέλος να διευκρινίσουμε ότι, παρά τα όσα ψευδή αναπαράγονται από κάποια ραδιοτηλεοπτικά μέσα, το σχολείο μας δεν έχει παραλάβει κανένα ηλεκτρονικό μέσο (υπολογιστή ή τάμπλετ) από το Υπουργείο. Συνεπώς δεν είμαστε σε θέση να ανταποκριθούμε στα πολλά και δίκαια αιτήματα γονέων που δηλώνουν αδυναμία να συνδεθούν στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση και ζητούν να τους δανείσουμε τέτοιες συσκευές. Αν κάτι αλλάξει, θα σας το κοινοποιήσουμε τόσο με ανάρτηση στην ιστοσελίδα, όσο και με προσωπικό ηλεκτρονικό μήνυμα.