Σχολή Γονέων Τετάρτη 13/12 με θέμα: «Διαχείριση και επίλυση συγκρούσεων στο σχολικό πλαίσιο. Συνεργασία σχολείου- οικογένειας»

Στο πλαίσιο λειτουργίας της Σχολής Γονέων που εγκαινιάζουμε στη σχολική μας κοινότητα η Ψυχοκοινωνική Υπηρεσία του σχολείου  μας διοργανώνει  στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του σχολείου μας την Τετάρτη 13-12-2023 και ώρα 18:30-21:00 συνάντηση με θέμα:

Στην εκδήλωση ομιλήτρια θα είναι η  Δρ. Ελένη Σοφιανίδου, Σχολική Ψυχολόγος. Η Συνεργασία Σχολείου-Οικογένειας είναι σημαντική για την ενδυνάμωση των παιδιών και την πρόληψη και αντιμετώπιση των προβλημάτων που εμφανίζονται στην καθημερινή σχολική ζωή και πράξη. Είναι σημαντικό να μοιραστούμε βιώματα, σκέψεις, να ανταλλάξουμε πληροφορίες και εμπειρίες σχετικά με αυτό το τόσο σημαντικό θέμα για την ανάπτυξη και την ενίσχυση της ψυχικής ανθεκτικότητας των μαθητών μας.