Σαββατοκύριακα στο 23ο – Ανοιχτό Σχολείο

Μία νέα αξιόλογη προσπάθεια ξεκινά ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας! Την Κυριακή 25 Οκτωβρίου, στις 11:30 π.μ. διοργανώνει στην αίθουσα εκδηλώσεων μια θεατρική παράσταση με τίτλο:”ΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΤΗΣ ΒΡΕΜΗΣ & Η ΤΟΛΜΗ ΤΩΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙΩΝ”. Για κρατήσεις θέσεων μπορείτε να στέλνετε μήνυμα με όνομα, επίθετο, θέσεις και τηλέφωνο στο syllogos23dimotiko@gmail.com ή να δηλώνετε άμεσα στα μέλη του ΔΣ που βρίσκονται κάθε πρωί στην είσοδο του σχολείου μας.
Τιμή Ενίσχυσης συλλόγου 3 Ευρώ/άτομο

(Πατώντας στο περισσότερα θα δείτε πληροφορίες για το έργο, καθώς και το καλαίσθητο αφισάκι που ετοιμάστηκε για την παράσταση).

Η ομάδα ΤΡΟΜΠΕΤΙΝΙ συνεχίζοντας την περιπλάνησή της στα παραμυθένια μονοπάτια των αδελφών Γκριμ, διασκεύασε και παρουσιάζει το εξαιρετικό παραμύθι «Οι Μουσικοί Της Βρέμης» χρησιμοποιώντας για πρώτη φορά δικές της μουσικές και τραγούδια, εμπνευσμένα απ? την πλοκή αυτού του θαυμάσιου παραμυθιού! Αυτή τη φορά, οι τρομπέτες μας έχουν για συντροφιά τους την Τόλμη των Παραμυθιών! Ναι σωστά ακούσατε, μια κούκλα μάγισσα που ακούει στ? όνομα Τόλμη! Μια κούκλα που ζωντανεύει μόνο στα όνειρα των παιδιών…όπως και τα παραμύθια! Στην ονειροχώρα η Τόλμη και τα παιδιά οδηγούν τους ήρωες του παραμυθιού με τρόπο τέτοιο που ν?ανακαλύψουν την κρυμμένη αλήθεια μέσα απ? τους πολύχρωμους ήχους της τρομπέτας!

4 Μουσικοταξιδευτές επί σκηνής, 7 Υπέροχες Κούκλες που φιλοτέχνησε ειδικά για την παράσταση το ΚΟΥΚΛΟΘΕΑΤΡΟ ΛΑΜΙΑΣ & 11 Μουσικά κομμάτια & τραγούδια με χάλκινα πνευστά «ξυπνάνε» μέσα στ? όνειρο το παραμύθι, όχι όπως το ξέραμε? αλλά όπως το θέλαμε!