“Ζυμώνοντας Παραμύθια” Παρουσίαση βιβλίου

Με μεγάλη συμμετοχή παιδιών, γονέων και φίλων παρουσιάστηκε το βιβλίο των μαθητών του σχολείου μας με τίτλο “Ζυμώνοντας Παραμύθια”. Την παρουσίαση των παραμυθιών έκαναν οι: Εύα Ανδρέου (πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων), η Αλεξία Γαβρίλη (ηθοποιός, μέλος του ΔΣ του ΣΕΗ), η Λιλή Γάτη (συγγραφέας παιδικών διηγημάτων), ο Βασίλης Γεργατσούλης (συγγραφέας και Διευθυντής του σχολείου μας), η Έρρικα Πρεζεράκου (δημιουργός replayce – ερευνήτρια) και ο Γιάννης Κρανιάς από τις εκδόσεις “Εντύποις”, που επιμελήθηκε και την έκδοση του βιβλίου. Στο τέλος της εκδήλωσης η κ. Κάτια Κοντεκάκη με τους μαθητές του Ε΄2 και την περσινή τους δασκάλα κ. Όλγα Τζέμου παρουσίασαν το θεατρικό έργο “Η κλοπή των μαγικών αμυγδάλων”. Η κυρία Κοντεκάκη επιμελήθηκε, με μεγάλη επιτυχία, τα σκηνικά της παράστασης και την μουσική. Το έργο είχε παρουσιαστεί και την προηγούμενη χρονιά.

Ήταν η δεύτερη παρουσίαση βιβλίου που πραγματοποιήθηκε στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του σχολείου μας, αφού είχε προηγηθεί η παρουσίαση του βιβλίου του κ.Β.Γεργατσούλη ” Η Υστερότοκη” στις 6/2/2014.