“Το μουσείο της ελιάς” στο Δ΄2 6/2018 (Ανανεώθηκε)

Συνεχίζοντας την ενασχόλησή του σχετικά με το ευλογημένο δέντρο της ελιάς και τον καρπό του το Δ΄2 μαζί με τη δασκάλα του κ. Ειρήνη Ποντικάκη οργάνωσαν στην αίθουσα του τμήματός τους ένα καταπληκτικό “Μουσείο της ελιάς”. Οι εργασίες των παιδιών ήταν αναρτημένες περιμετρικά της αίθουσας. Παράλληλα υπήρχε έκθεση με αντικείμενα που αναδείκνυαν τα πολλαπλά οφέλη της ελιάς και του καρπού της. Οι μαθητές της τάξης έγιναν οι ξεναγοί μας και παρουσίασαν τις όμορφες εργασίες τους και τα εκθέματα τόσο στους γονείς τους όσο και στους μαθητές όλου του σχολείου. Μάλιστα οι γονείς του τμήματος έφεραν και πρόσφεραν νοστιμότατα φαγητά και γλυκίσματα με βάση την ελιά. Η παρουσίαση αυτή έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο την δουλειά που έκαναν στο Δ΄2 όλοη τη χρονιά. Πατώντας ΕΔΩ και ΕΔΩ μπορείτε να θυμηθείτε τις προηγούμενες σχετικές αναρτήσεις.