“Ο κουμπαράς της Καλλιόπης” έρχεται στο 23ο Δημοτικό

ΝΕΟΤΕΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ:Η ανταπόκριση παιδιών, γονέων και εκπαιδευτικών του σχολείου μας μας ήταν συγκινητική. Η έμπρακτη αλληλεγγύη και η αγάπη προς τη μικρή μας φίλη είχε σαν αποτέλεσμα να συγκεντρωθεί και να κατατεθεί από την κ. Δέσποινα Τάτση, που έτρεξε την προσπάθεια αυτή, το ποσό των 832 ευρώ.  Το άρθρο θα παραμείνει στην αρχική σελίδα ώστε αν κάποιος επιθυμεί να συμβάλει με προσωπική κατάθεση στον λογαριασμό τραπέζης.

Το σχολείο μας ανταποκρινόμενο στο κάλεσμα του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του 32ου Δημοτικού Πειραιά φιλοξενεί τον “κουμπαρά της Καλλιόπης”. Η Τρίτη τάξη με την καθοδήγηση της δασκάλας τους κ. Δέσποινας Τάτση ανέλαβαν να ενημερώσουν τα παιδιά του σχολείου μας. Τον κουμπαρά που φιλοτέχνησε ο εικαστικός του σχολείου μας κ. Νίκος Παιξομάτης,  για τις επόμενες ημέρες θα περιφέρετε σε όλα τα τμήματα προκειμένου μαθητές και εκπαιδευτικοί να δείξουμε την έμπρακτη αλληλεγγύη μας στην μικρή Καλλιόπη που δοκιμάζεται.

Για να διαβάσετε το κείμενο που εξηγεί την δύσκολη κατάσταση στην οποία βρέθηκε η μικρή μαθήτρια πατήστε ΕΔΩ .