Προσωρινό Σχολικό πρόγραμμα 12/9 έως τις 15/9

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας γνωρίζουμε ότι κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης των μαθημάτων για τη σταδιακή προσαρμογή των μαθητών μας και κυρίως εκείνων της Α’ τάξης και μέχρι την πλήρη ανάπτυξη του προγράμματος, η σχολική μας μονάδα θα λειτουργήσει ως εξής:

Τρίτη 12/09/2023:

Ώρα προσέλευσης  για όλα τα παιδιά του σχολείου 8:00-8:15. Οι μαθητές όλων των τάξεων θα φέρουν τις σάκες τους για να παραλάβουν τα βιβλία.

Το πρόγραμμα της ημέρας έχει ως εξής:

Α΄ τάξη: Οι μαθητές της Α΄ τάξης θα μεταβούν στην τάξη με την υπεύθυνη εκπαιδευτικό, ενώ την ίδια ώρα οι γονείς και κηδεμόνες θα παραμείνουν στο σχολείο και στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του σχολείου και θα ενημερωθούν από το Διευθυντή για θέματα λειτουργίας της σχολικής μονάδας. Οι μαθητές της Α΄ τάξης θα αποχωρήσουν μέχρι τις 10:00, όταν θα έχει ολοκληρωθεί η ενημέρωση των γονέων/ κηδεμόνων τους και η παραλαβή των βιβλίων τους.

Β΄- Στ΄ τάξεις: Ώρα αποχώρησης για όλους τους μαθητές στις 12:25 μ.μ.

Τετάρτη 13/09/2023:

Α΄ τάξη: Ώρα προσέλευσης 8:00-8:15 και ώρα αποχώρησης στις 12:25.

Β΄- Στ΄ τάξεις: Ώρα προσέλευσης 8:00-8:15 και ώρα αποχώρησηςστις13:15.

Πέμπτη 14/9  &  Παρασκευή 15/09/2023:

Οι μαθητές όλων των τάξεων του σχολείου θα προσέλθουν 8:00-8:15 και θα αποχωρήσουν όλοι στις 13:15μ.μ..

Καθημερινά οι μαθητές των τάξεων Α΄ και Β΄ αποχωρούν στο σχόλασμα πέντε έως δέκα λεπτά νωρίτερα από τους υπόλοιπους μαθητές.

Λειτουργία Ολοήμερου και η Πρωινής Ζώνης: Για τη λειτουργία του Ολοήμερου και η Πρωινής Ζώνης θα ενημερωθείτε με νεότερη ανακοίνωση εντός των προσεχών ημερών.

Το εκπαιδευτικό και ειδικό εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου μας, σάς εύχονται ολόψυχα μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά με υγεία – προσωπική και οικογενειακή.

Ιωάννης Ζυμβρακάκης