Πρόσκληση στην παρουσίαση του βιβλίου: “Αληθινά παραμύθια καμωμένα από…ψέματα” 8/2/2020

Οι μικροί συγγραφείς μας με πολύ χαρά μας προσκαλούν στη βιβλιοπαρουσίαση της νεότερής τους δημιουργίας. Είναι το τέταρτο βιβλίο που γράφουν και εικονογραφούν μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας, με την υποστήριξη των εκπαιδευτικών τους και την καθοδήγηση του διευθυντή μας Βασίλη Γεργατσούλη. Αξίζει να αναφέρουμε ότι όλα τα έσοδα του βιβλίου θα πάνε στον Σύλλογο Γονέων (τιμή βιβλίου 8 ευρώ). Για να θυμηθείτε τις προηγούμενες προσπάθειες των παιδιών μας με τα “Ζυμώνοντας Παραμύθια” , “Ζυμώνοντας Παραμύθια Β΄τόμος” και “Αιτιολογικές Αφηγήσεις” πατήστε στους τίτλους των βιβλίων. Με αυτή την αφορμή μπορούμε επίσης να θυμηθούμε την όμορφη δημιουργία δύο τάξεων τη σχολική χρονιά 2011-12 με θέματα σχετικά με τους μύθους που υλοποιήθηκαν από την Γ΄ τάξη της κ. Μίνας Οικονόμου και την Ε΄ του κ. Φώτη Μυλωνά.