Πρόσκληση για το Αποκριάτικο Πάρτι του Συλλόγου

Αγαπητοί δάσκαλοι, γονείς και παιδιά,

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι, στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων της αποκριάς, οργανώνουμε την ετήσια αποκριάτικη γιορτή του σχολείου μας.

Η εκδήλωση έχει προγραμματιστεί για τις 3 Μαρτίουημέρα Κυριακή και ώρες 11:00 – 15:00, στον χώρο στου σχολείου.

Το πάρτι, όπως κάθε χρόνο, γίνεται για όλα τα παιδιά του σχολείου και τις οικογένειές τους και θα περιλαμβάνει δωρεάν μπουφέ για τα παιδάκια, ενώ η κα Μάντω θα ψήνει καλαμάκια για όποιον επιθυμεί να το «τσικνίσει» νωρίτερα!

Δε θα μπορούσε να λείπει και η λαχειοφόρος αγορά από την εκδήλωση, με λαχνούς του 1€, που θα κληρώσει πλούσια δώρα σε πολλούς τυχερούς αλλά και ένα μεγάλο δώρο έκπληξη! Τα χρήματα που θα συγκεντρωθούν προορίζονται για δράσεις και έργα στο σχολείο μας. Όσοι από τους επαγγελματίες γονείς επιθυμούν να προσφέρουν κάποιο δώρο για τη λαχειοφόρο μπορούν να ενημερώσουν τα μέλη του ΔΣ.

Φυσικά, κάθε εθελοντική συμμετοχή στις ετοιμασίες αλλά και μετά το πέρας της εκδήλωσης είναι ευπρόσδεκτη αλλά και απαραίτητη.

ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ: Τα παιδιά θα πρέπει να συνοδεύονται από κάποιον ενήλικα που θα έχει την ευθύνη τους. Δεν επιτρέπονται αιχμηρά παιχνίδια, ρόπαλα, σπρέι, χαρτοπόλεμος και οποιοδήποτε αξεσουάρ δύναται να προκαλέσει τραυματισμό. Επίσης δεν ξεχνάμε ότι σεβόμαστε και διατηρούμε καθαρούς τους χώρους του σχολείου μας..