Πρόσκληση για την βιβλιοπαρουσίαση

Η μέρα της Παρασκευής 5 Δεκεμβρίου θα είναι μια μοναδική στιγμή για το σχολείο μας. Η προσπάθεια από τα παιδιά της συγγραφής των δικών τους παραμυθιών, μιας προσπάθειας που ξεκίνησε πριν από δύο χρονιές, ολοκληρώνεται.
Τα παιδιά θα δουν το αποτέλεσμα των “Παιχνιδιών Δημιουργικής Φαντασίας”, όπως ονομάζεται το πρόγραμμα μέσω του οποίου ξεκίνησε η προσπάθεια αυτή, σε έντυπη μορφή. Σε αυτό το ταξίδι ρόλο εμψυχωτή και οδηγού είχε ο Διευθυντής του σχολείου μας και συγγραφέας Βασίλης Γεργατσούλης. Από κοντά πολλοί εκπαιδευτικοί, διαφόρων ειδικοτήτων, που συντόνισαν το καταπληκτικό έργο των μαθητών.
Τη φροντίδα για την έκδοση και κυκλοφορία του πρώτου τόμου με τίτλο “Ζυμώνοντας Παραμύθια” ανέλαβαν πρόθυμα και ακούραστα ο Σύλλογος Γονέων του 23ου Δημοτικού και ο Γιάννης Κρανιάς από τις εκδόσεις “ΕΝΤΥΠΟΙΣ”.
Σας περιμένουμε να χαρείτε μαζί μας!