Πρόγραμμα Προληπτικού Ελέγχου των Βιβλιαρίων Υγείας

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι η 1η ΤΟΜΥ Νίκαιας – Αγ.Ι.Ρέντη -2η Υ.ΠΕ., πρόκειται να υλοποιήσει κατά το σχολικό έτος 2023-2024, Πρόγραμμα Προληπτικού Ελέγχου στα Δημοτικά Σχολεία αρμοδιότητάς τους, ο οποίος περιλαμβάνει έλεγχο των βιβλιαρίων υγείας των παιδιών για την εμβολιαστική τους κάλυψη.

Η ομάδα που θα πραγματοποιήσει τον έλεγχο των ΑΒΥΠ των μαθητών-τριών, θα αποτελείται από Επισκέπτριες   Υγείας.

Κατά την ημέρα  του ελέγχου των βιβλιαρίων υγείας των μαθητών για την εμβολιαστική κάλυψη που θα πραγματοποιηθεί Δευτέρα 1η Απριλίου 2024, καλείστε να έχετε στη σχολική τσάντα που παιδιού σας το Ατομικό  Βιβλιάριο Υγείας, καθώς και το έγγραφο συναίνεσης σας συμπληρωμένο, το οποίο ήδη έχει διανεμηθεί στους μαθητές.

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία!

Ιωάννης Ζυμβρακάκης