Προετοιμασία για τη συμμετοχή στο Καρναβάλι 2019

Και το σχολείο μύρισε… ΠοΠκΟρΝ!

Μέσα σε κλίμα καρναβαλιού και καλλιτεχνικής διάθεσης πραγματοποιήθηκε το Σάββατο που μας πέρασε, το απόγευμα, η κατασκευή των στολών με τις οποίες θα λάβει μέρος το σχολείο μας στο καρναβάλι της Νίκαιας την Κυριακή 3 Μαρτίου.

Η συνταγή πέτυχε! Το μυστικό της επιτυχίας ήταν ότι το «ψήσιμο» μετατράπηκε σε οικογενειακή υπόθεση. Οι εικόνες γονιών και παιδιών να συνεργάζονται

για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα ήταν αυτό που τελικά άξιζε από αυτή την πρωτοβουλία.

Το καρναβάλι έγινε η αφορμή οι οικογένειες που συμμετείχαν στην κατασκευή να περάσουν δημιουργικές και ευχάριστες στιγμές μαζί, μιας που στην καθημερινότητα όλων μας αυτές οι ευκαιρίες δυστυχώς όλο και περιορίζονται.

Ραντεβού την Κυριακή 3 Μαρτίου για μια ακόμη αξέχαστη εμπειρία που θα μυρίζει… ΠοΠκΟρΝ!

Ιδού οι masterchefs του… ΠοΠκΟρΝ: