Πασχαλινό Παζάρι του Συλλόγου Γονέων (1/4/2023)

Το καθιερωμένο “Πασχαλινό Παζάρι”, που διοργανώνει ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, πραγματοποιήθηκε και φέτος, το Σάββατο 1 Απριλίου 2023, με μεγάλη επιτυχία.
Οι δημιουργίες των παιδιών του σχολείου μας μαζί με τις ευγενικές προσφορές των γονέων που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του Συλλόγου Γονέων  διατέθηκαν προς πώληση. Ολόκληρη την ημέρα πραγματοποιήθηκαν όμορφες δράσεις που αγκαλιάστηκαν από μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας και του όμορου 11ου Νηπιαγωγείου. Τα παιδιά έπαιξαν, παρακολούθησαν ταινία, άκουσαν τις αφηγήσεις παραμυθιών και βίωσαν με έναν μοναδικό τρόπο την παράδοση με το εργαστήριο για τα “Λαζαράκια” και τους παραδοσιακούς χορούς που ακολούθησαν από το χορευτικό των γονέων που ακολούθησαν. Ιδιαίτερη στιγμή ήταν η παρουσίαση της μακέτας ρομποτικής από παιδιά της Δ΄τάξης και τον κ. Κώστα Μπουσούνη με την οποία είχαν συμμετάσχει στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ρομποτικής.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους και όσες κουράστηκαν για να υλοποιηθεί το υπέροχο αυτό γεγονός!