Πασχαλινό παζάρι 2022, Σάββατο-Κυριακή 9-10/4 11π.μ.-7μ.μ.

Την άνοιξη αν δεν τη βρεις, τη φτιάχνεις… στο 23ο Δημοτικό!

Το σχολείο μας σας προσκαλεί να επισκεφτείτε το πασχαλινό μας παζάρι αυτό το Σαββατοκύριακο!!!

Τις δύο τελευταίες εβδομάδες έχει γεμίσει χρώματα και αρώματα από τις δημιουργίες μικρών και μεγάλων καλλιτεχνών! Λαμπάδες, φαναράκια, σαπούνια, πασχαλιάτικα διακοσμητικά, γλυκά, ποτά και ό,τι άλλο μπορείτε να φανταστείτε! Έχουμε επιστρατεύσει όλο το ταλέντο, το μεράκι και το κέφι μας για μην αφήσουμε κανέναν παραπονεμένο!

Φυσικά δεν σας καλούμε μόνο για να κάνετε τα δώρα για τους αγαπημένους και για τον εαυτό σας αλλά έχουμε ετοιμάσει ένα πλούσιο πρόγραμμα για μικρούς και μεγάλους! Καλλιτεχνικά εργαστήρια, ανάγνωση παραμυθιών, παρουσιάσεις βιβλίων, αθλοπαιδιές στην αυλή και αφιερώματα στα έθιμα της περιόδου, θα χαρίσουν υπέροχες στιγμές σε όλους!

Με μεγάλη χαρά λοιπόν, σας περιμένουμε στο σχολείο μας να φτιάξουμε την άνοιξη, όπως προτρέπει κι ο ποιητής!

Πασχαλινό παζάρι 2022, Σάββατο & Κυριακή 9-10 Απριλίου από τις   11 το πρωί  ως τις 7 το απόγευμα.

Σύντομα θα έχουμε και το οριστικό πρόγραμμα των δραστηριοτήτων.