Πασχαλινό Παζάρι 13 Απριλίου 2019

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πασχαλινό Παζάρι του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας. Λαμπάδες, φαναράκια, χειροποίητα γλυκά του κουταλιού και λικέρ, σπιτικά κουλουράκια, τσουρέκια, καλαθάκια, βαζάκια με καλούδια, πάνινες και νημάτινες τσάντες, φουλάρια, πασμίνες, πασχαλινά διακοσμητικά, μαλλί της γριάς και πολλά πολλά άλλα έγιναν ανάρπαστα από γονείς και φίλους του σχολείου μας.

Παιχνίδια SURVIVOR στην αυλή μας με την κα Ιωάννα Λιάφου την προπονήτρια του χάντμπολ.

Παιχνίδια SURVIVOR στην αυλή μας με τον γυμναστή κο Νίκο Παπαστεφανάτο.

Πασχαλινές Χειροτεχνίες για όλους με την κα Αγγελική Γεωργίου.

Τα παιδιά γνώρισαν διαδραστικά το ποίημα «Εαρινή Συμφωνία» του Γ. Ρίτσου με τη νηπιαγωγό Ελένη Τάτσιου.

Ομιλία με θέμα: «Ορθή Χρήση; Επανάχρηση; ή Ανακύκλωση Υλικών; Μαθαίνουμε να σεβόμαστε το περιβάλλον». Ενημέρωση από τον κο Δημήτρη Μαναγούδη, αντιπρόεδρο Συμβουλίου Αειφόρων Κτιρίων Ελλάδος (SBC Greece)