Πασχαλινό Παζάρι 10 Απριλίου 2016 (ανανεώθηκε)

Η ανταπόκριση γονέων και φίλων του σχολείου μας είναι και φέτος συγκινητική. Περισσότερα από 40 παιδιά παρακολούθησαν τις παιδικές ταινίες στην αίθουσα εκδηλώσεων. Οι μικροί πωλητές έκαναν θαύματα! Οι λαμπάδες και τα γλυκά σχεδόν εξαντλήθηκαν… Για όσους δεν μπόρεσαν να επισκευτούν το Παζάρι οι γονείς θα το λειτουργήσουν την Πέμπτη και την Παρασκευή 21 και 22 Απριλίου το απόγευμα 5:00-7:00μμ.
Το Πασχαλινό Παζάρι έγινε και φέτος με μεγάλη επιτυχία! Τα αντικείμενα που διατέθηκαν ήταν χειροποίητες λαμπάδες, γλυκές δημιουργίες , βιβλία καθώς και κοσμήματα όλα φτιαγμένα με πολλή αγάπη από μαθητές, γονείς και φίλους του σχολείου μας. Στην αίθουσα εκδηλώσεων προβλήθηκαν ταινίες για τους μικρούς μας φίλους. Ιδιαίτερη αναφορά νομίζουμε ότι αξίζει να γίνει στην συγγραφέα Λιλή Γάτη, η οποία διδάσκει εθελοντικά στο Πρόγτραμμα Φιλαναγνωσίας και Δημιουργικής Γραφής, και πρόσφερε χειροποίητα κοσμήματα για το Παζάρι του σχολείου μας.