Παρουσίαση βιβλίου “Η Υστερότοκη” 2-6-2014

Ξεχωριστή τιμή για τη σχολική μας μονάδα αποτελεί η επιλογή της ως τόπου παρουσίασης του νέου βιβλίου του Διευθυντή του σχολείου μας Βασίλη Γεργατσούλη. Πιο συγκεκριμένα τη Δευτέρα 2 Ιουνίου στις 7:30 μ.μ. οι εκδόσεις «Εντύποις» θα παρουσιάσουν το βιβλίο «Η Υστερότοκη».
Θα είναι σίγουρα μια μοναδική εμπειρία για όλους μας , αλλά κυρίως για τους μαθητές να παραβρεθούν σε μια τέτοιου είδους εκδήλωση. Θα ολοκληρωθεί, λοιπόν, με τον καλύτερο τρόπο μια σχολική χρονιά κατά την οποία η λειτουργία της Βιβλιοθήκης μας αναβαθμίστηκε και είχαμε την ευκαιρία να έρθουμε σε προσωπική επαφή με τρεις καταξιωμένους συγγραφείς που ζουν στην πόλη μας.
H πιο σημαντικη, όμως, απόδειξη της λογοτεχνικής καλλιέργειας που συντελείται είναι η πληθώρα αξιόλογων παραμυθιών που τα παιδιά του σχολείου δημιουργούν με τη βοήθεια του κ.Γεργατσούλη και πολλών εκπαιδευτικών του σχολείου μας. Η παρουσίαση του βιβλίου θα συνοδευτεί και από πρωτότυπο μουσικό πρόγραμμα . Σας περιμένουμε στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου μας. Για να δείτε την πρόσκληση της εκδήλωσης πατήστε ΕΔΩ.Για να διαβάσετε το κείμενο της Προέδρου του Συλλόγου Γονέων κ. Εύας Ανδρέου στην παρουσίαση πατήστε ΕΔΩ.