Ορισμός σημαιοφόρων παραστατών για το σχολικό έτος 2023-2024.

Την Τετάρτη 20 Σεπτεμβρίου πραγματοποιήθηκε  Συνεδρίαση του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου μας  με θέμα τον ορισμό – σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις- Σημαιοφόρων και Παραστατών για το τρέχον έτος (2023-2024).

Κριτήριο για την επιλογή τους ήταν η τελική  βαθμολογία, που πήραν τα παιδιά, όταν φοιτούσαν στην Ε΄ τάξη. Σε περιπτώσεις ισοβαθμίας διενεργήθηκαν κληρώσεις παρουσία όλων των μαθητών.

Για την περίοδο από την αρχή της σχολικής χρονιάς έως τις 31 Ιανουαρίου σημαιοφόρος θα είναι  ο Αρώνης Γιώργος με παραστάτες τους/τις: Σούλη Άγγελο και στην Κόρμπου Νικολέτα (τα 3 πρώτα παιδιά είχαν βαθμό απόλυτο 10 ) ηΠαπαδάκη Πελαγία, η Κωστάκου Μαρίλια και η Χρήστου Κωνσταντίνα.

Στις 28 Οκτωβρίου για την κατάθεση στεφάνου ορίστηκε  η Κασκουτα Ουρανία με αναπληρώτρια την Μόσχου Λυδία.

Για την περίοδο από 31 Ιανουαρίου έως το τέλος της σχολικής χρονιάς μετά από κλήρωση (αφού και τα 8 παιδιά πήραν βαθμό απόλυτο 10) ορίστηκε ότι σημαιοφόρος θα είναι ο Δαμιανός Παπαδόπουλος και παραστάτες/παραστάτριες οι: Βάλβης Κωνσταντίνος, Γεωργιάδη Άννα, η Δεσύπρη Σοφία, η Κουτέλα Αθανασία και η Πολύχρονη Έβελιν.

Την 25η Μαρτίου στην κατάθεση στεφάνου θα μας εκπροσωπήσει  η Στασινού Αριάδνη ενώ αναπληρωματικός ορίστηκε ο Μπάρδης Βασίλης.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για την φιλότιμη προσπάθεια και τις επιδόσεις τους! Ευχόμαστε ολόψυχα να συνεχίσουν την καλή τους προσπάθεια και στις επόμενες σχολικές βαθμίδες.