Ορισμός σημαιοφόρων – παραστατών για το σχολικό έτος 2022-2023

Τη Δευτέρα 10 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε  Συνεδρίαση του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου μας  με θέμα τον ορισμό – σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις- Σημαιοφόρων και Παραστατών για το τρέχον έτος (2022-2023).

Κριτήριο για την επιλογή τους ήταν η τελική  βαθμολογία, που πήραν τα παιδιά, όταν φοιτούσαν στην Ε΄ τάξη. Σε περιπτώσεις ισοβαθμίας διενεργήθηκαν κληρώσεις παρουσία όλων των μαθητών που ισοβάθμησαν.

• Για την περίοδο από την αρχή της σχολικής χρονιάς έως τις 31 Ιανουαρίου σημαιοφόρος θα είναι  ο Βερβενιώτης Χρήστος με παραστάτες τους/τις: Παπαδόπουλο Στράτο, Κουτσούκου Ευαγγελία, Τζοάνη Μαρία, Σαρμουκάσογλου Μόνα και Χριστοδούλου-Βαφειάδου Νεφέλη (ισοβάθμησε με την Πασχαλινοπούλου Μελιτινή).

Στις 28 Οκτωβρίου για την κατάθεση στεφάνου ορίστηκε  η Πασχαλινοπούλου Μελιτινή .

• Για την περίοδο από 31 Ιανουαρίου έως το τέλος της σχολικής χρονιάς σημαιοφόρος θα είναι ο Γιουλάτος Μάξιμος (ισοβάθμησε με τους/τις: Κουτσούκου Ευαγγελία, Παπαδόπουλο Στράτο και Φουράκη Μάνο).  με παραστάτες τους/τις: Φουράκη Μάνο, Μιχαηλίδη Στέλιο, Φωλιά Κυριακή, Αναμουρλόγλου Πάνο και Λάγιου Χριστίνα (ισοβάθμησε με την Πασχαλινοπούλου Μελιτινή).

Την 25η Μαρτίου στην κατάθεση στεφάνου θα μας εκπροσωπήσει  ο Μαυροειδής Άγγελος.

Θα αναπληρώσει εάν προκύψει ανάγκη ο Καρακουλάφης Φίλιππος  την πρώτη χρονική περίοδο και η Λέσι Σουάντα τη δεύτερη.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για την φιλότιμη προσπάθεια και τις επιδόσεις τους! Ευχόμαστε ολόψυχα να συνεχίσουν την καλή τους προσπάθεια και στις επόμενες σχολικές βαθμίδες.