Ορισμός σημαιοφόρων – παραστατών για το σχολικό έτος 2021-2022

Μέσα στις ιδιαίτερες συνθήκες που δημιουργεί η πανδημία που αντιμετωπίζουμε πραγματοποιήθηκε  Συνεδρίαση του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου μας  με θέμα τον ορισμό – σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις- Σημαιοφόρων και Παραστατών για το τρέχον έτος (2021-2022).

Κριτήριο για την επιλογή τους ήταν η τελική  βαθμολογία, που πήραν τα παιδιά, όταν φοιτούσαν στην Ε΄ τάξη. Σε περιπτώσεις ισοβαθμίας διενεργήθηκαν κληρώσεις παρουσία όλων των μαθητών που ισοβάθμησαν.

• Για την περίοδο από την αρχή της σχολικής χρονιάς έως τις 31 Ιανουαρίου σημαιοφόρος θα είναι  ο Κουτσόπουλος Παναγιώτης με παραστάτριες τις: Μαυροειδή Μαρία, Σταματοπούλου Έφη, Βιτσαδάκη Βιβιάννα, Δημητρούση Μαριλένα και Αρβανίτη Αγγελική. Στις 28 Οκτωβρίου για την κατάθεση στεφάνου ορίστηκε  ο Τσελέκος Γιώργος, ενώ αναπληρωματική η Τσάκαλου Δέσποινα. Οι παραπάνω μαθητές/μαθήτριες και ο Γιάννης Πενθερουδάκης είχαν τον ίδιο βαθμό και οι θέσεις προέκυψαν μετά από κλήρωση.
  • Για την περίοδο από 31 Ιανουαρίου έως το τέλος της σχολικής χρονιάς σημαιοφόρος θα είναι η Θεοδώρα Γεωργακοπούλου (που ισοβάθμισε με την Χριστοπούλου Άννα και Γιουλάτου Νεφερτίτη). Την σημαία θα πλαισιώνουν οι: Χριστοπούλου Άννα, Γιουλάτου Νεφερτίτη, Δεσύπρης Παναγιώτης, Γιαννιός Κυριάκος και Φουρνογεράκης Γιάννης. Την 25η Μαρτίου στην κατάθεση στεφάνου θα μας εκπροσωπήσει  η   Βαρούτη Παυλίνα, ενώ αναπληρωματική θα είναι η Συμιριώτη Θωμαΐς. Με τις δύο τελευταίες μαθήτριες ισοβάθμισαν η Μαρίλια Κουφού και ο Δημήτρης Φωλιάς.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για την φιλότιμη προσπάθεια και τις επιδόσεις τους! Ευχόμαστε ολόψυχα να συνεχίσουν την καλή τους προσπάθεια και στις επόμενες σχολικές βαθμίδες.