Ορισμός σημαιοφόρων – παραστατών για το σχολικό έτος 2020-2021

Μέσα στις ιδιαίτερες συνθήκες που δημιουργεί η πανδημία που αντιμετωπίζουμε πραγματοποιήθηκε  Συνεδρίαση του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου μας  με θέμα τον ορισμό – σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις- Σημαιοφόρων και Παραστατών για το τρέχον έτος (2020-2021).

Κριτήριο για την επιλογή τους ήταν η τελική  βαθμολογία, που πήραν τα παιδιά, όταν φοιτούσαν στην Ε΄ τάξη. Σε περιπτώσεις ισοβαθμίας διενεργήθηκαν κληρώσεις παρουσία όλων των μαθητών που ισοβάθμησαν.

• Για την περίοδο από την αρχή της σχολικής χρονιάς έως τις 31 Ιανουαρίου σημαιοφόρος θα είναι  ο Γιώργος Κορμούλης (ισοβάθμησαν οι: Διακοπούλου Σταυρούλα, Κουρμούλης Γιώργος, Κρούτης Σπύρος και Σούλη Αθηνά) με παραστάτες τους/τις: Νανά Σούλη, Αριστείδης Δασκαλάκης, Κοντοπούλου Σοφία, Ματεμτζή Όλγακαι Βασιλική Μπαρμπούτη. Στις 28 Οκτωβρίου για την κατάθεση στεφάνου κληρώθηκε  ο Θοδωρής Δόξας  (ισοβάθμησαν οι: Δόξας Θοδωρής, Σαριδάκη Μαρία και Σώζος Φίλιππος).
  • Για την περίοδο από 31 Ιανουαρίου έως το τέλος της σχολικής χρονιάς σημαιοφόρος θα είναι ο Σπύρος Κούρτης με παραστάτες τους/τις: Αθηνά (Νανά) Σούλη, Γεωργία Δωροθέα Νάκου, Ζωή Γεωργία Νάκου, Δημήτρης Φωλιάς και Βαγγέλης Πολίτης. Την 25η Μαρτίου στην κατάθεση στεφάνου θα μας εκπροσωπήσει  ο Φίλιππος Σώζος.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για την φιλότιμη προσπάθεια και τις επιδόσεις τους! Ευχόμαστε ολόψυχα να συνεχίσουν την καλή τους προσπάθεια και στις επόμενες σχολικές βαθμίδες.