Ολοήμερη εκδρομή της ΣΤ΄ τάξης 31/5/2018

Την Πέμπτη 31 Μαΐου πραγματοποιήθηκε η Ολοήμερη εκδρομή της Έκτης τάξης του σχολείου μας. Τα παιδιά συνοδευόμενα από τους γονείς τους είχαν την ευκαιρία να επισκεφτούν το Κέντρο Ιστορίας και Επιστήμης “ΓΡΑΜΜΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ” που μας παρουσίασε το Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα “6 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ”, από την Αρχαία Δίολκο στη Διώρυγα της Κορίνθου. Στην συνέχεια επισκεφτήκαμε το Λουτράκι για περίπατο και φαγητό. Στην επιστροφή το κέφι και η ζωντάνια μικρών και μεγάλων έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο την εκδρομή αυτή που είναι η τελευταία για τα παιδιά που αποφοιτούν από το Δημοτικό. Ιδιαίτερες ευχαριστίες στον Σύλλογο Γονέων του Σχολείου μας που για μια ακόμη φορά στήριξε οικονομικά την εκδρομή αυτή. Γονείς και παιδιά ανανεώσαμε το ραντεβού μας για την αποχαιρετιστήρια εκδήλωση της Έκτης τάξης που θα πραγματοποιηθεί στις 14 Ιουνίου, 10:00 π.μ. στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου μας.