Λειτουργία Απογευματινού Ολοήμερου προγράμματος από τις 15/9

Σας γνωρίζουμε ότι το Ολοήμερο θα ξεκινήσει να λειτουργεί από την Παρασκευή 15/9/2023 με τέσσερα (4) τμήματα.

Και φέτος υπάρχουν δύο ώρες αποχώρησης , η πρώτη στις 14:55 και η δεύτερη στις 15:50, ανάλογα με την δήλωση που έχουν κάνει οι γονείς από τον Ιούνιο.

Παρακαλούμε θερμά να φροντίσετε για τη μεσημεριανή σίτιση των παιδιών, αφού δεν έχει ξεκινήσει ακόμη η εφαρμογή του προγράμματος των Σχολικών Γευμάτων.

Επίσης, είναι σημαντική και η έγκαιρη προσέλευσή σας  για την παραλαβή του μαθητή/τριας.

Σε αυτή την πρώτη φάση λειτουργίας δεχόμαστε παιδιά που έχουν απόλυτη ανάγκη, αφού για λίγες ακόμη ημέρες δεν μπορούμε να λειτουργήσουμε και τα 6 τμήματα που απαιτούνται  και το τμήμα Διευρυμένου Ολοήμερου (ως τις 17:30) λόγω έλλειψης εκπαιδευτικών. Για την ενεργοποίηση των τμημάτων αυτών θα ειδοποιηθείτε με νεότερη ανακοίνωση.

Σας ευχαριστούμε θερμά για τη συνεργασία!