Κοπή βασιλόπιτας στο 23ο Νίκαιας 2019

Μια πολύ όμορφη έκπληξη περίμενε τα παιδιά του σχολείου μας από τον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων του σχολείου μας. Δέκα πεντανόστιμες χειροποίητες βασιλόπιτες μάς περίμεναν στις αίθουσες. Καθεμιά με τη μοναδική συνταγή και  φροντίδα της μαμάς ή της γιαγιάς που την πρόσφερε. Για τα παιδιά που κέρδισαν το φλουρί ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων εξασφάλισε για τους τυχερούς διπλές προσκλήσεις για τις παρακάτω παιδικές θεατρικές παραστάσεις και προβολές:

«ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΚΟΥΤΙ» στο θέατρο «ΠΡΟΒΑ»,

«ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΚΟΣΜΟΝΑΥΤΕΣ» στο θέατρο «ΓΚΛΟΡΙΑ»

«ΑΛ, ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΡΟΜΠΟΤ» στο θέατρο «ΙΛΙΣΙΑ»

«ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ-1500 ΧΡΟΝΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ» και «ΟΙ ΤΙΤΑΝΕΣ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΠΑΓΕΤΩΝΩΝ» στη θόλο του κέντρου πολιτισμού «ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ».

Πάντα τυχεροί!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ, πολλά μπράβο και ένα χειροποίητο λικέρ στις μανούλες και γιαγιάδες που ανταποκρίθηκαν άμεσα στο κάλεσμα του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων φτιάχνοντας εθελοντικά τις πίτες και πλημμυρίζοντας το σχολείο με γλυκιές σπιτικές μυρωδιές!

Και του χρόνου!