Κοπή Βασιλόπιτας για το 2021

Την Τρίτη 12 Ιανουαρίου ο Σύλλογος Γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας φρόντισε και πάλι ώστε μικροί και μεγάλοι να βιώσουμε το έθιμο της Βασιλόπιτας. Παίρνοντας όλα τα απαραίτητα μέτρα, φρόντισε και εξασφάλισε ατομικά βασιλοπιτάκια μέσα σε σακουλάκι για όλα τα παιδιά του σχολείου.  Σε κάθε τάξη μετά από κλήρωση προέκυψε το καλότυχο παιδί για το οποίο ο Σύλλογος θα προσφέρει και ένα βιβλίο (όταν τα μέτρα το επιτρέψουν).  Στους εκπαιδευτικούς και το βοηθητικό προσωπικό του σχολείου μας έφεραν μια γευστικότατη βασιλόπιτα. Τυχερός ο υποδιευθυντής, Θανάσης Καραούλης.

Ευχαριστούμε θερμά τον φούρνο της γειτονιάς μας  “ΤΡΙΒΟΥΛΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ” για τα ατομικά πιτάκια που προσέφερε στους μαθητές και το ζαχαροπλαστείο “ΜΑΡΟΝ” για τη βασιλόπιτα στους εκπαιδευτικούς.

Καλή χρονιά με υγεία και πρόοδο σε όλους και όλες!