Ημέρα Αθλητισμού 2018

Την Τετάρτη 10 Οκτωβρίου οι μαθητές των Α΄, Γ΄, Δ΄, & Στ΄ τάξεων επισκέφτηκαν το Renti Soccer club στο πλαίσιο της 5ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, έπαιξαν διάφορα παιχνίδια και συμμετείχαν σε ομαδικά αθλήματα.

Την Παρασκευή 5 Οκτωβρίου οι μαθητές της Β΄& Ε΄ τάξης είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για τα οφέλη που προκύπτουν από την επιλογή ενός τρόπου ζωής που περιλαμβάνει υγιεινή διατροφή και ήπια σωματική άσκηση. Στη συνέχεια κατευθύνθηκαν στο 1ο Κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο, που παραχωρήθηκε από τον Δήμο μας, και προπονητές από την ΕΑΝ (μπάσκετ) και τον Αστέρα Νίκαιας (βόλεϊ) έφεραν σε επαφή τα παιδιά των δύο αυτών τάξεων με τα αθλήματα που καλλιεργούν και πρόσφεραν στους μαθητές μας αφιλοκερδώς τις γνώσεις τους για περισσότερες από 3 ώρες.