Η γιορτή των Τριών Ιεραρχών (2022)

Την Κυριακή 30 Ιανουαρίου ο Σύλλογος  Γονέων & Κηδεμόνων του σχολείου μας πραγματοποίησε, όπως κάθε χρόνο, αρτοκλασία για τη γιορτή των Τριών Ιεραρχών, των προστατών μαθητών και δασκάλων, στον ιερό ναό των Αγίων Αποστολών. Στη λειτουργία μας εκπροσώπησαν  ο σημαιοφόρος και οι παραστάτριες/τες από το Στ΄1.

Στα παιδιά, εκπαιδευτικούς-βοηθητικό προσωπικό του Δημοτικού μας αλλά και του όμορου 11ου Νηπιαγωγείου τη Δευτέρα 31 Ιανουαρίου δόθηκαν ατομικά αρτίδια. Σε κάθε τμήμα σε ένα από τα αρτίδια υπήρχε και ένα φλουρί. Ο τυχερός του κάθε τμήματος θα λάβει δωράκι για το οποίο θα φροντίσει ο Σύλλογος. Από την πλευρά των εκπαιδευτικών, και του βοηθητικού προσωπικού τυχερή ήταν η κ. Μαίρη Τράκα,  που βρήκε το κομμάτι από τη νοστιμότατη βασιλόπιτα με το φλουρί.

Τα αρτάκια από τον φούρνο  “Α. Τριβουλίδη” καθώς  και η βασιλόπιτα από το ζαχαροπλαστείο “Μαρόν” για τους εκπαιδευτικούς, ήταν φρέσκα και νόστιμα όπως πάντα!! Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων που αθόρυβα και ακούραστα συμβάλλει ουσιαστικά στο έργο του σχολείου μας.