Γλέντι Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων – Αποτελέσματα λαχειοφόρου 8/6/2018

Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η 3η καλοκαιρινή γιορτή από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας. Όλοι όσοι βρεθήκαμε την Παρασκευή 8 Ιουνίου στην αυλή του 23ου Δημοτικού είχαμε την ευκαιρία να απολαύσουμε στην αρχή της εκδήλωσης το χορευτικό πρόγραμμα από τη χορευτική ομάδα ενηλίκων που λειτουργεί εδώ και δύο χρόνια στο σχολείο μας. Οι μαθήτριες με τη δασκάλα τους κ. Κωνσταντίνα Βήχου μάς ταξίδεψαν με παραδοσιακούς χορούς από όλα τα γεωγραφικά διαμερίσματα της πατρίδας μας. Στη συνέχεια απολαύσαμε ένα πλούσιο μουσικό πρόγραμμα με ρεμπέτικα, λαϊκά αλλά και νησιώτικα τραγούδια από το μουσικό σχήμα με τους Σοφία Μέρμηγκα, Θοδωρής Μέρμηγκας και Μάνος Καλπάκης. Έκτακτη εμφάνιση στο πάλκο από τον διευθυντή του σχολείου μας Βασίλη Γεργατσούλη που συνόδευσε την ορχήστρα.

Αποτελέσματα λαχειοφόρου καλοκαιρινού γλεντιού:
68 πράσινο: Κρουαζιέρα στον Σαρωνικό
16 ροζ:     βιντεοκάμερα