Επίσκεψη στη Δημοτική Βιβλιοθήκη 20/11/2015

Η Ε΄και η ΣΤ΄τάξεις του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να επισκεφτούν την Δημοτική Βιβλιοθήκη της πόλης μας. Εκεί παρακολουθήσαμε μία εξαιρετικά ενδιαφέρουσα όσο και πρωτότυπη παρουσίαση του βιβλίου της Λέλας Στρούτση με τίτλο “Η μία και μοναδική μαύρη Θρούμπα”.

Με την καθοδήγηση της συγγραφέως αφού γνωρίσαμε τους πρωταγωνιστές του βιβλίου της διασκεδάσαμε λύνοντας εύκολους αλλά και δύσκολους γρίφους λογικής. Στο τέλος και αφού χάρη στη συνεργασία μεταξύ μας είχαμε στα χέρια μας το μυστικό κωδικό εντοπίσαμε τη μαύρη θρούμπα που ήταν κρυμμένη στη βιβλιοθήκη και εξιχνιάσαμε το μυστήριο! Ευχαριστούμε τόσο τη συγγραφέα Λέλα Στρούτση για την τόσο ενδιαφέρουσα παρουσίασή της, όσο και για μια ακόμη φορά το φιλόξενο και τόσο δραστήριο προσωπικό της Βιβλιοθήκης. Τα προγράμματα που υλοποιούν για τα σχολεία και για μεμονωμένους επισκέπτες είναι πάντοτε καλοσχεδιασμένα και ευχάριστα.