Επιλογή Σημαιοφόρων και Παραστατών για το 2016-17

Πραγματοποιήθηκε στις 11 Οκτωβρίου Συνεδρίαση του Συλλόγου Διδασκόντων με θέμα τον ορισμό – σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις- Σημαιοφόρων και Παραστατών του 23ου Δημοτικού Νίκαιας για το τρέχον έτος.

Κριτήριο για την επιλογή τους ήταν η τελική  βαθμολογία, που πήραν οι μαθητές, όταν φοίτησαν στην Ε΄τάξη. Σε περιπτώσεις ισοβαθμίας διενεργήθηκαν κληρώσεις παρουσία όλων των μαθητών που ισοβάθμησαν.

• Για την περίοδο από την αρχή της σχολικής χρονιάς έως τις 31 Ιανουαρίου σημαιοφόρος θα είναι  η Μυρτώ Γιαννακού (ισοβάθμησε με τους Μάνο Γρούσπα,Ιωάννη Μάλλιο, Νίκο Μοίρα, Κατερίνα Κατσαρού και Μαριάννα Λάμπρου) με παραστάτες τους: Μάνο Γρούσπα, Γιάννης Μενεξή, Νίκο Μοίρα, Κατσαρού Κατερίνα και Μαριάννα Λάμπρου. Στις 28 Οκτωβρίου στην κατάθεση στεφάνου θα μας εκπροσωπήσει  ο Νίκος Μουτσάι  (ισοβάθμησε με τον Γρηγοράτο Δημήτριο και τη Χριστίνα Χουστουλάκη).

Αναπληρωματικός  κληρώθηκε o  Δημήτρης Γρηγοράτος.

• Για την περίοδο από 31 Ιανουαρίου έως το τέλος της σχολικής χρονιάς σημαιοφόρος θα είναι ο Μάλλιος Ιωάννης με παραστάτες τους: Μηνάς Τσουρουνάκης, Γιάννης Πετρόγιαννος, Αιμιλία Μπαρμπούτη, Νίκη Ζάρρα  και Αχιλλέας Πρασσίδης . Την 25η Μαρτίου στην κατάθεση στεφάνου θα μας εκπροσωπήσει  η Χριστίνα Χουστουλάκη.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για την φιλότιμη προσπάθεια και τις επιδόσεις τους! Ευχόμαστε ολόψυχα να συνεχίσουν την καλή τους προσπάθεια και στις επόμενες σχολικές βαθμίδες.