Επιλογή Σημαιοφόρων και Παραστατών για το 2015-16

Πραγματοποιήθηκε στις 7 Οκτωβρίου Συνεδρίαση του Συλλόγου Διδασκόντων με θέμα τον ορισμό – σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις- Σημαιοφόρων και Παραστατών του 23ου Δημοτικού Νίκαιας για το τρέχον έτος.

Κριτήριο για την επιλογή τους ήταν η τελική  βαθμολογία, που πήραν οι μαθητές, όταν φοίτησαν στην Ε΄τάξη. Σε περιπτώσεις ισοβαθμίας διενεργήθηκαν κληρώσεις παρουσία όλων των μαθητών που ισοβάθμησαν.

• Για την περίοδο από την αρχή της σχολικής χρονιάς έως τις 31 Ιανουαρίου σημαιοφόρος θα είναι  η  Δήμητρα Τάκη (ισοβάθμησε με τις παραστάτριες και τον καταθέτη) με παραστάτες τις: Σοφία Βλαχοπούλου, Μαρία Ζηκίδη, Αναστασία Νάκου, Κωνσταντίνα Ρουκά και Διαμάντω Φίνα. Στις 28 Οκτωβρίου στην κατάθεση στεφάνου θα μας εκπροσωπήσει  ο Λευτέρης Κωνσταντινίδης. Αναπληρωματική  κληρώθηκε η Ελευθερία Τσαρούχα (η οποία ισοβάθμησε με το Θωμέα Μάριο και τον Τσολάκο Σταύρο-Παναγιώτη).
  • Για την περίοδο από 31 Ιανουαρίου έως το τέλος της σχολικής χρονιάς σημαιοφόρος θα είναι η Αθηνά – Μαρκέλλα Σινάνογλου με παραστάτες τους: Παύλο Παντουβάνο, Μαρία Πολίτη, Δημήτρη Τσαντουλή, Όλγα Τσότσου και  Δέσποινα Φωλιά.Την 25η Μαρτίου στην κατάθεση στεφάνου θα μας εκπροσωπήσει  η Μυρσίνη Μαυρουδή. Αναπληρωματική κληρώθηκε η Αφροδίτη Μπουκουβάλα (ισοβάθμησε με την Ελένη Εξάρχου και την Κωνσταντίνα Τσάνη).

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για τις επιδόσεις τους! Ευχόμαστε ολόψυχα να συνεχίσουν την καλή τους προσπάθεια και στις επόμενες σχολικές βαθμίδες.