Εορτασμός Τριών Ιεραρχών (2024)

Την Τρίτη 30 Ιανουαρίου, στην ενορία των Δώδεκα Αποστόλων,  πραγματοποιήθηκε ο καθιερωμένος εκκλησιασμός για την εορτή των Τριών Ιεραρχών. Το σχολείο μας  εκπροσωπήθηκε από τον σημαιοφόρο και τους παραστάτες του σχολείου μας. Κατά τη διάρκεια της Θείας Λειτουργίας  έγινε και αρτοκλασία, με άρτους που προσέφερε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων.

Επιπλέον με τη μεσολάβηση του Συλλόγου Γονέων μοιράστηκαν στα παιδιά του σχολείου μας βιβλία με την περιγραφή του θαύματος της ευρέσεως της εικόνας της Παναγίας στην Τήνο, καθώς και ημερολόγια για όλα τα τμήματα του σχολείου μας από το Πανελλήνιο Ίδρυμα της Παναγίας της Τήνου.

Για να διαβάσετε σχετικά με τη ζωή και τη διδασκαλία τους πατήστε ΕΔΩ. Επίσης μπορείτε να δείτε και το παρακάτω βίντεο για τους Τρεις Ιεράρχες.