Ενημέρωση για τη συμμετοχή των εκπαιδευτικών της E΄ τάξης σε επιμορφωτική ημερίδα (30/11)

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες της E΄ Τάξης,

Σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 2 Νοεμβρίου 2023 οι εκπαιδευτικοί της E΄ Τάξης των Δημοτικών Σχολείων  Κορυδαλλού και Νίκαιας  της 6ηςενότητας του Συμβούλου  Εκπαίδευσης Δασκάλων της ΔΙ.Π. Ε. Πειραιά θα συμμετέχουν από 08:15- 14:00 σε επιμορφωτική ημερίδα με θέμα: «Διδακτική της Γλώσσας – Παραγωγή Γραπτού Λόγου».  Επισημαίνεται, ότι η ημερίδα διοργανώνεται στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων του Συμβούλου Εκπαίδευσης (ΣΕ ) και η παρουσία των εκπαιδευτικών της  E΄ Τάξης είναι  υποχρεωτική.

Ως εκ τούτου σας γνωρίζουμε ότι οι μαθητές/τριες της E’ Τάξης την Πέμπτη  30 Νοεμβρίου 2023, δε θα προσέλθουν στο σχολείο την ημέρα εκείνη.