Έκθεση Ζωγραφικής στον Πολυχώρο «Μάνος Λοΐζος» 2016

Ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία η έκθεση ζωγραφικής με έργα μαθητών της πόλης μας με θέμα την ειρήνη και τους πρόσφυγες που παρουσιάστηκε στον Πολιτιστικό Πολυχώρο «Μάνος Λοΐζος» από τις 12 ως τις 16 Ιουνίου. Έργα εκατοντάδων μαθητών της πόλης μας που συμμετέχουν στα προγράμματα ζωγραφικής που υλοποιούνται κάθε εβδομάδα στα σχολεία αλλά και απο τους μικρούς και μεγάλους ζωγράφους από το Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης του Δήμου μας. Το σχολείο μας συμμετείχε με πάρα πολλά έργα και αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους μικρούς δημιουργούς, αλλά και στην δασκάλα τους την κ. Γιόλα Αθανασίου που τους δίδαξε τη φετινή χρονιά. Τα έργα των μαθητών μας θα στολίσουν τους κοινόχρηστους χώρους του σχολείου μας.