Έκθεση ζωγραφικής με θέμα: «Οι ήρωες της καθημερινής μας ζωής»

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Με ιδιαίτερη χαρά και ικανοποίηση, σας ανακοινώνουμε ότι οι μαθητές/τριες του σχολείου μας σας προσκαλούν στην έκθεση που έχουν οργανώσει στον χώρο εκτόνωσης του 1ουόροφουτου διδακτηρίου μας προκειμένου να εκθέσουν τις εικαστικές τους δημιουργίες με θέμα: «Οι ήρωες της καθημερινής μας ζωής».

Υπό την καθοδήγηση και το συντονισμό της εκπαιδευτικού Eικαστικής Aγωγής  του σχολείου μας, κας Καλή Ιωάννας, οι μαθητές και οι μαθήτριες μας επεξεργάστηκαν, εξέφρασαν και απεικόνισαν με μοναδικό και εξαιρετικό τρόπο τις ιδέες τους μεταξύ άλλων σε έννοιες όπως ο ανθρωπισμός, η αμοιβαιότητα, η αλληλεγγύη, η  προσφορά προς τον συνάνθρωπο και γενικότερα στο ατομικό και συλλογικό καλό.

Η Έκθεση θα είναι διαθέσιμη για να τη χαρούμε και να την απολαύσουμε όλοι και όλες και το Σάββατο 20 Απριλίου, ημέρα που θα υλοποιηθεί η πασχαλινή εκδήλωση που διοργανώνει το Δ.Σ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, τους οποίους και ευχαριστούμε.

Θερμά συγχαρητήρια στην εκπαιδευτικό μας κ. Καλή Ιωάννα και σε όλους – όλες τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας για την πρωτοβουλία και τις εξαιρετικές καλλιτεχνικές δημιουργίες τους.