Εγγραφή μαθητών Α΄ τάξης στο 23ο Δημοτικό Σχολείο Νίκαιας για το σχολικό έτος 2024-2025

Με ιδιαίτερη χαρά σας ανακοινώνουμε ότι ενημερώθηκαν οι γονείς και οι κηδεμόνες των οποίων τα παιδιά, εγγράφηκαν στην Α’  τάξη στη σχολική μας μονάδα:23ο Δημοτικό Σχολείο Νίκαιας για το σχολικό έτος 2024-2025.

Αγαπητοί γονείς /κηδεμόνες,

Σας καλωσορίζουμε στη σχολική μας κοινότητα και ευχόμαστε από καρδιάς υγεία, ευημερία και μια δημιουργική εκπαιδευτική πρόοδο στους μαθητές και τις μαθήτριες μας που από τον ερχόμενο Σεπτέμβριο θα ξεκινήσουν το εκπαιδευτικό τους ταξίδι στο σχολείο μας, πλούσιο σε εμπειρίες, γνώση και θετικά συναισθήματα.

Η σχολική μας κοινότητα και το εκπαιδευτικό μας προσωπικό θα είναι πάντα στη διάθεσή σας, προσβλέποντας σε μια συνεχή, δημιουργική και γόνιμη συνεργασία ώστε από κοινού να εργαστούμε για την καλύτερη δυνατή σχολική προσαρμογή των παιδιών, θέτοντας τις βάσεις για την ολόπλευρη ανάπτυξή τους. Για αυτό το λόγο, μετά τις διακοπές του Πάσχα θα καλέσουμε σε μια επόμενη επικοινωνία μας  τόσο εσάς όσο και τους/τις μαθητές/τριες μας σε συνεργασία με το νηπιαγωγείο που φοιτά ο/η μαθητής / μαθήτρια, ώστε να σας ενημερώσουμε και να γνωριστούμε από κοντά και να εξοικειωθούν τα παιδιά με το νέο σχολικό τους περιβάλλον.

Μέχρι τότε εκφράζουμε τις θερμότερες ευχές μας για τις άγιες ημέρες του Πάσχα σε αναμονή της νεότερης επικοινωνίας μας!

Παραμένουμε πάντα στη διάθεσή σας.

Το Εκπαιδευτικό Προσωπικό του 23ου Δημοτικού Σχολείου Νίκαιας