Εγγραφές μαθητών Α΄ Τάξης για το σχολικό έτος 2015-16

Σας γνωρίζουμε ότι οι εγγραφές στην Πρώτη (Α΄) τάξη  του 15oυ Δημ. Σχολείου Νίκαιας  «Μίκης Θεοδωράκης» και του 23oυ Δημ. Σχολείου   Νίκαιας για  το  σχολικό  έτος  2015-16,  θα  γίνονται  καθημερινά  στο  χώρο του 15oυ Δημοτικού από 2 ως τις  15 Ιουνίου  (12:30 ως τις 14:00μ.μ.). Για τη χρονική περίοδο  16 έως τις   19 Ιουνίου  οι εγγραφές θα πραγματοποιούνται , από  τις 10:00 έως  14:00μ.μ.. Μετά το πέρας των εγγραφών θα γίνει η κατανομή των μαθητών στο δύο  όμορα σχολεία.
Δεκτά γίνονται τα παιδιά που γεννήθηκαν από 1-01-2009 έως 31-12-2009.
Απαραίτητα δικαιολογητικά για την εγγραφή που προβλέπονται από την κείμενη νομοθεσία  είναι:

1Αίτηση εγγραφής (δίνεται από το Διευθυντή του Σχολείου)

2.Πιστοποιητικό Γέννησης (εκδίδεται το τελευταίο – πριν την εγγραφή – τρίμηνο, στο οποίο αναγράφεται    ολογράφως και αριθμητικώς η ημερομηνία  γέννησης)

3. Επίδειξη  του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο να φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

4.Ατομικό Δελτίο Υγείας Δημοτικού Σχολείου ( Α.Δ.Υ.Μ.).

Το συγκεκριμένο έγγραφο μπορεί να προσκομιστεί στο σχολείο το αργότερο ως το τέλος Σεπτεμβρίου. Για να κατεβάσετε ηλεκτρονικά τα έντυπα πατήστε ΕΔΩ (το προσκομίζετε στη σχολική μονάδα) και ΕΔΩ (παραμένει στο ιατρείο ή το νοσοκομείο που έγινε η εξέταση).

5.Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο, κατά την κρίση του Διευθυντή του σχολείου, φαίνεται η διεύθυνση  κατοικίας του μαθητή.

6.Βεβαίωση  παρακολούθησης  νηπιαγωγείου

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗΣε περίπτωση επιθυμίας από το γονέα-κηδεμόνα για εγγραφή του μαθητή στο Ολοήμερο Πρόγραμμα ή  την Πρωινή Ζώνη απαιτείται η υποβολή σχετικής αίτησης, η οποία συμπληρώνεται και κατατίθεται στο σχολείο.