Δημιουργική Γραφή με τον κ. Βασίλη Γεργατσούλη

Από την Τετάρτη 13 Νοεμβρίου αρχίζει και φέτος η δραστηριότητα της “Δημιουργικής Γραφής και Φιλαναγνωσίας” από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων. Συγγραφείς παιδικών βιβλίων, ηθοποιοί, θεατρολόγοι κ.α. διαθέτουν τον πολύτιμό τους χρόνο βοηθώντας τους μαθητές μας να ανακαλύψουν τα μυστικά της συγγραφής, της δραματοποίησης και γενικότερα της παραγωγής λόγου. Όλο και περισσότερα παιδιά συμμετέχουν αυτή την υπέροχη ευκαιρία που ο Σύλλογος Γονέων και οι εθελοντές-συγγραφείς παρέχουν. Είναι η 5η χρονιά που η δράση αυτή υλοποιείται και από φέτος οδηγός στο όμορφο “ταξίδι στην φαντασία” των παιδιών θα είναι ο διευθυντής του σχολείου μας Βασίλης Γεργατσούλης. Θα λειτουργήσουν δύο τμήματα:

17:30 – 18:15 (για τους μαθητές των τάξεων Α΄, Β΄ & Γ΄)

18:30 – 19:15 (για τους μαθητές των τάξεων Δ΄, Ε΄& ΣΤ΄)

Υπενθυμίζουμε ότι με την καθοδήγηση του κ. Βασίλη τα προηγούμενα χρόνια έχουν εκδοθεί 3 βιβλία (Ζυμώνοντας Παραμύθια 1, Ζυμώνοντας Παραμύθια 2 και Αιτιολογικοί Μύθοι), ενώ τους επόμενους μήνες αναμένεται να κυκλοφορήσει και το νέο βιβλίο των παιδιών του 23ου Δημοτικού Σχολείου!!!!