Διακρίσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκακιού 2014

Μία ακόμη μεγάλη επιτυχία από τους μαθητές του σχολείου μας Ιωάννη Μάλλιο και Μηνά Τσουρουνάκη στο Σκάκι. Κατέλαβαν την 7η και την 14η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα μαθητών – μαθητριών 2014 , που πραγματοποιήθηκε στις 25-27 Απριλίου στην Ερέτρια. Οι μαθητές του σχολείου μας είχαν αποκτήσει το δικαίωμα συμμετοχής μετά από τη διάκριση που είχαν στους αγώνες στο Mall (Παναττικοί αγώνες)στις 23 Μαρτίου όπου είχαν κατακτήσει την 1η και τη 9η θέση αντίστοιχα συναγωνιζόμενοι με τα παιδιά της Γ΄τάξης.Συγχαρητήρια στα παιδιά και ευχόμαστε κάθε επιτυχία σε ότι προσπαθούν.
Μακάρι να καταφέρουμε του χρόνου να έχουμε κάποιες ακόμη συμμετοχές από μαθητές-μαθήτριες του σχολείου μας , ώστε να μπορούμε να δηλώνουμε συμμετοχή και στο Ομαδικό.
Για να δείτε τον πίνακα με την τελική κατάταξη πατήστε εδώ