Πρόσκληση για το Χριστουγεννιάτικο Παζάρι στο 23ο Νίκαιας (11-12/12/2021)

Η πιο όμορφη εποχή του χρόνου ήρθε και το 23ο αποφάσισε να την υποδεχτεί!
Πώς;;;Μα φυσικά με το χριστουγεννιάτικο παζάρι μας που, μετά από ένα χρόνο αναγκαστικής απουσίας,φέτος επιστρέφει και πάλι στο σχολείο μας το Σαββατοκύριακο 11 & 12 Δεκεμβρίου!
Τα παιδιά και οι δάσκαλοι έβαλαν τα δυνατά τους και δημιούργησαν τα πιο εκπληκτικά και μαγικά στολίδια και καλούδια.
Βέβαια πάλι βοήθησαν οι “ξωτικομαμάδες” και «ξωτικομπαμπάδες», που, για μια ακόμη φορά, διέθεσαν τον πολύτιμο ελεύθερο χρόνο τους και έφτιαξαν υπέροχα πράγματα με αγάπη,μεράκι και μπόλικο ταλέντο!
Αλλά επειδή χριστουγεννιάτικο παζάρι χωρίς δραστηριότητες για τους μικρούς μας φίλους δεν γίνεται,ετοιμάζουμε πολλά ωραία πράγματα για να μπούμε στο πνεύμα των ημερών και να περάσουμε δύο παραμυθένιες μέρες στο σχολείο μας, πάντα με τα απαραίτητα υγειονομικά μέτρα!
Δεν ξεχνάμε βέβαια ότι τα Χριστούγεννα είναι μέρες προσφοράς στα παιδιά και στις οικογένειες που έχουν ανάγκη, γι’ αυτό και στα πλαίσια του μπαζάρ θα γίνει συλλογή συσκευασμένων τροφίμων μακράς διαρκείας και ειδών πρώτης ανάγκης.
Η παρουσία μας είναι πολύτιμη, καθώς τα έσοδα του μπαζάρ θα αξιοποιηθούν για έργα στο σχολείο μας.
Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία!