Χριστουγεννιάτικο Παζάρι 9-10 Δεκεμβρίου 2023 (ανανεώθηκε)

Το Χριστουγεννιάτικο Παζάρι που διοργανώνει ο Σύλλογος Γονέων του σχολείου μας αρχίζει τη λειτουργία του το Σάββατο 9  και την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου παιδιά, γονείς και φίλοι του σχολείου μας θα βρεθούμε, θα παρακολουθήσουμε όμορφες και δημιουργικές δραστηριότητες. Οι κατασκευές των παιδιών (που πραγματοποιήθηκαν με την καθοδήγηση της εικαστικού Γιάννας Καλή). τα στολίδια, και οι λιχουδιές  είναι ήδη στους πάγκους και μας περιμένουν.

ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΗΜΕΡΟ

Γράφοντας γράμμα στον Αϊ-Βασίλη:

Στόλισμα κότινου (κλαδί αγριελιάς) με καρπούς της γης μετά την παρουσίαση του εθίμου της «Ειρεσιώνης»:

Κάλαντα και Χριστουγεννιάτικα τραγούδια από τις Α ΄και Β΄ τάξεις του σχολείου μας.

Η Γ΄ τάξη με την καθοδήγηση της Θεατρολόγου Άννας Μακροπούλου παρουσίασαν το μουσικό-δραματοποιημένο παραμύθι  με τίτλο: “Η Κοκκινοσκουφίτσα και ο Λύκος από την… ανάποδη”.

Η ορχήστρα του 23ου στο χριστουγεννιάτικο ρεσιτάλ!

Παράσταση “Θεάτρου Σκιών” το απόγευμα της Κυριακής. Μετά το τέλος της παράστασης οι μικροί μας καραγκιοζοπαίκτες έδωσαν τη δική τους παράσταση!!!