Χριστουγεννιάτικο Παζάρι 2022

Το Σαββατοκύριακο 10-11 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε το Χριστουγεννιάτικο Παζάρι στο σχολείο μας. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς και γονείς των παιδιών ετοίμασαν γλυκίσματα και δώρα.

Τις εκδηλώσεις άνοιξαν τα πρωτάκια μας που τραγούδησαν τα κάλαντα με τα τριγωνάκια που τους είχε χαρίσει ο Σύλλογος Γονέων την Παρασκευή.

Το απόγευμα του Σαββάτου το πρόγραμμα έκλεισαν οι μικροί μας καλλιτέχνες!

Κυριακή στις 20 το πρωί οι μαθητές και οι μαθήτριες του Ε΄1 με τη δασκάλα τους, κ. Μαρία Σταματίδου,  μας καλημέρισαν με τα χριστουγεννιάτικα κάλαντα του Πόντου.

Η μαμά Κική, που με τις υπέροχες ζωγραφιές της έχει ομορφύνει το σχολείο μας, έφτιαξε μαζί με τα παιδιά χριστουγεννιάτικες κάρτες.

Ο δήμαρχος της πόλης μας , κ. Ιωακειμίδης, επισκέφτηκε και τις δύο ημέρες το Παζάρι στο σχολείο μας και ξεναγήθηκε στο λαογραφικό Μουσείο.   Την Κυριακή δώρισε για το  μουσείο μας  μια Ποντιακή παραδοσιακή στολή. Ο μαθητής της Στ΄ Σ. Μ. τραγούδησε τα ποντιακά κάλαντα.