Χορήγηση ιατρικών βεβαιώσεων 2019-2020

Δωρεάν εξετάσεις για χορήγηση ιατρικών βεβαιώσεων στα παιδιά που συμμετέχουν στις εξωσχολικές δραστηριότητες

Οι μαθητές και μαθήτριες που επιθυμούν να συμμετέχουν στις δωρεάν απογευματινές αθλητικές δραστηριότητες που διεξάγονται στο σχολείο μας και στο 15ο, στο πλαίσιο του προγράμματος του δήμου μας «Aθλητισμός στο σχολείο», πρέπει οπωσδήποτε να προσκομίσουν ιατρική βεβαίωση. Ισχύει και για τους παραδοσιακούς χορούς.
Για τον λόγο αυτό η Ένωση Συλλόγων Γονέων Νίκαιας-Ρέντη, σε συνέχεια της συνεργασίας της με το Κέντρο Υγείας Νίκαιας, εξασφάλισε ΔΩΡΕΑΝ εξέταση των μαθητών των σχολείων και χορήγηση ιατρικής βεβαίωσης.

Όσοι μαθητές και μαθήτριες ενδιαφέρονται θα πρέπει να δώσουν σε μέλη του ΔΣ του Συλλόγου Γονέων το ονοματεπώνυμο και τον ΑΜΚΑ του παιδιού. Τα στοιχεία μπορούν να αποσταλούν και στο email του Συλλόγου: syllogos23dimotiko@gmail.com.
Στη συνέχεια θα γίνει ενημέρωση για την ημέρα και την ώρα των ραντεβού.

Οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν στα ιατρεία του Κέντρου Υγείας Νίκαιας, Καισαρείας 30.

Κάθε παιδί θα πρέπει να συνοδεύεται από οικείο του πρόσωπο και να έχει μαζί του το βιβλιάριο υγείας (του παιδιού) και τον ΑΜΚΑ του.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Μαθητές που δεν θα προσέλθουν στο προγραμματισμένο ραντεβού τους δεν θα έχουν δυνατότητα για νέο ραντεβού.