Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητών για Β΄και Γ΄τάξη

Το Υπουργείο Παιδείας με νεότερη εγκύκλιο που μας απέστειλε λίγες μόνο ημέρες μετά από την προηγούμενη που ζητούσε ΑΔΥΜ και από τους μαθητές της Β΄και Γ΄τάξης ανακαλεί την υποχρέωση για τους μαθητές αυτούς. Η υποχρέωση παραμένει για τους μαθητές της Α΄, της Δ΄και της Ε΄τάξης. Το απόσπασμα της εγκυκλίου είναι:

….σας ενημερώνουμε ότι ανακαλείται η με αρ. πρωτ. Φ.6/553/152559/Γ1/24-09-2014 Εγκύκλιος με θέμα «Συμπληρωματικές οδηγίες αναφορικά με το Ατομικό Δελτίο Υγείας του Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.)». Επομένως, για τις τάξεις Β? και Γ? δημοτικού, δεν απαιτείται η προσκόμιση του νέου Α.Δ.Υ.Μ., αλλά θα ισχύσουν, για τη σχολική χρονιά 2014-15, τα παλαιά Ατομικά Δελτία Υγείας, των οποίων η ισχύς είναι τριετής….