Αθλητικές και Πολιτιστικές Δραστηριότητες Συλλόγου

Για μια ακόμη χρονιά ο δραστήριος Σύλλογος του σχολείου μας υλοποιεί αθλητικές και πολιτιστικές δραστηριότητες για τα παιδιά αλλά και τους κηδεμόνες τους. Αξίζει πραγματικά να πλαισιώσουμε με τη συμμετοχή μας τις παρακάτω δράσεις. Η δήλωση συμμετοχής θα πρέπει να επιστραφεί στο σχολείο.

Αγαπητοί γονείς,

Με στόχο την αξιοποίηση του σχολείου μας και ως χώρου άθλησης αλλά και πνευματικής καλλιέργειας των μαθητών -πέραν της πρωινής λειτουργίας του- ο Σύλλογός μας προτίθεται να πραγματοποιήσει και τη φετινή σχολική χρονιά δωρεάν απογευματινές δραστηριότητες στο χώρο του σχολείου για τους μαθητές σε συνεργασία με το Πνευματικό Κέντρο και τον Αθλητικό Οργανισμό του δήμου μας. Παρακάτω παραθέτουμε μια λίστα δραστηριοτήτων που πραγματοποιούνται τις τελευταίες χρονιές στο σχολείο μας. Για τον καλύτερο, λοιπόν, προγραμματισμό τους, παρακαλούμε να συμπληρώσετε τα στοιχεία και τις προτιμήσεις σας – χωρίς καμία δέσμευση- και να τα επιστρέψετε μέχρι την Παρασκευή 20/9/2019 το ΠΡΩΙ, που είναι η προθεσμία του Αθλητικού Οργανισμού ώστε να δεσμευτούν οι προπονητές που απαιτούνται, στον σύλλογο ή στους δασκάλους.

Οι δραστηριότητες θα ξεκινήσουν στις 14/10/19.Τέλος, στα άμεσα σχέδια του Συλλόγου είναι η υλοποίηση επιπλέον δράσεων για τις οποίες θα ενημερωθείτε σύντομα. Στηριζόμαστε στην καλή συνεργασία, τη βοήθεια και τη συμμετοχή σας στις δράσεις του Συλλόγου.Καλή σχολική χρονιά!

• ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Τρίτη/Πέμπτη
  • ΒΟΛΕΪ  Πέμπτη ή Παρασκευή
  • ΜΠΑΣΚΕΤ Πέμπτη
  • ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ ΡΥΘΜΙΚΗ  Πέμπτη
  • ΧΑΝΤΜΠΟΛ  Παρασκευή
  • ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ
  • ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ Πέμπτη
  • ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ ΕΝΗΛΙΚΩΝ Παρασκευή

* * Οι παραδοσιακοί χοροί ενηλίκων διεξάγονται με συνδρομή.

** Οι δραστηριότητες των παιδιών είναι εντελώς Δωρεάν

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ 23ου ΔΗΜΟΤ.Υ ΣΧΟΛ. ΝΙΚΑΙΑΣ

syllogos23dimotiko@gmail.com  Facebook:  Σύλλογος Δημοτικού Νίκαιας / syllogos23nikaias